Feng Shui. Kas tai?

Kinų kalba vėjas – feng, vanduo – shui. Feng shui lietuviškai – feng šui (fengšui).

Feng Shui (Feng šui). Tai – sinchroniška Visatos prigimtimi, žmonijos patirtimi ir stebėjimais paremta žinių sistema apie gyvybinę energiją chi erdvėje ir laike.

Tai prieš 5000 metų atrasta gamtos energijos kitimo fazių pažinimo sistema, I Ching – permainų knyga. Kalbant metaforomis, tai – tinkama dirva sėklai, palankus vėjas ir laikas laivui išplaukti, kitam krantui pasiekti.

Senovės Kinijos gamtos ir energetikos mokslas vėją (feng) ir vandenį (shui) tūkstantmečiais tyrinėjo kaip dvi svarbiausias energijos jėgas. Ilgus šimtmečius žmonės stebėjo kraštovaizdį, pučiamo vėjo kryptis, gyvybiškai svarbių upių tėkmę, reljefą, formas, augaliją, gyvūnų elgesį ir t. t. Žemę suvokė ne kaip akmenis, uolas, kalnus, o kaip gyvą kūną, kaip organišką vienį. Viskam buvo priskiriamos gyvo organizmo savybės. Oras (deguonis), vanduo ir maistas – trys svarbiausi žmogaus egzistenciją lemiantys veiksniai – turėjo būti prieinami kiekvienam. Požeminės srovės buvo vadinamos „drakono gyslomis“. Upes kinai apibūdindavo kaip kraujagysles, tarnaujančias iš Žemės kūno pašalinti nešvarumams. Naudojamos penkių gyvūnų – juodojo vėžlio, baltojo tigro, žaliojo drakono, raudonojo fenikso – metafizinės reikšmės.

Istoriniuose šaltiniuose rašoma apie karaliaus Kuang Ju įsakymą ištirti bet kokios statybos vietą ir sužinoti, ar po žeme negyvena „piktosios žemės dvasios“. Piešiniuose jis vaizduojamas jojantis ant drakono, o spinduliuotės ieškantys kinai vadino save „drakono raiteliais“.

Žmogaus gyvenimo pagrindas buvo harmonija su gamta, vietos, laiko, suderinamumo dėsnių laikymasis. Ieškodamas tinkamiausios vietos statiniui, namui statyti, sklypui įsigyti, kiekvienas jautėsi atsakingas žemės ir oro (dangaus) jėgoms. Tokiu būdu buvo sukurta seniausia feng shui atmaina, žinoma kaip Formos, arba Žemės, mokykla. Energijos kaitos fazės išdėstytos feng shui knygoje I Ching – permainų knyga.

Išmintinga pasidžiaugti rytų ir vakarų kultūrų sinteze, imperatoriškąja privilegija,
kinų išmintimi – feng shui metafizinėmis žiniomis, nes tai:

  • Gyvenimas harmonijoje su pačiu savimi, aplinkiniais ir supančiu pasauliu, skatinantis darnią biologinės populiacijos „homo sapiens“ evoliuciją.
  • Menas palaikyti sveikatą. Kinų medicinos sudėtinė dalis. Energetinė kūno, sielos, erdvės akupunktūra, įgalinanti nustatyti energijos kliūtis ir jas pašalinti. Intuicijos žadinimas.
  • Mokslas apie kūno ir aplinkos biokomunikaciją, žmogaus harmoningos aplinkos raidą ir pokyčius.
  • Galimybė naujai išvysti save bei savo aplinką, išsiveržti iš žmogaus kaip Žemės gyventojo suvokimo ribų ir įsisąmoninti, kad žmogus yra kosminė būtybė, esanti evoliucionuojančios Visatos procese.
  • Pagalba 5–iems procentams žmonių, visiškai nejaučiančių chi…

Feng Shui interjeras

Feng shui interjero kūrimas – tai feng shui, interjero dizaino, Bazi, astrologijos ir žinių apie žmogų panaudojimo menas.

Feng Shui talismanai

Žmogaus gyvenime visais laikais įvairiose kultūrose naudojamos papildomos priemonės – simboliai, feng shui talismanai, kaligrafiniai ženklai, augalai, gyvūnai, daiktai,skleidžiantys tam tikrus virpesius, kuriuos mes nesąmoningai suvokiame, jaučiame.

Bagua

Bagua – tai aštuonių trigramų pagrindu sukurta sistema. Ba – aštuoni, gua – sritis.

Trigrama

Stebint fenomalius žemės ir dangaus reiškinius, pirminės pasaulio atsiradimo jėgos skirstomos į dvi sritis, pavadintas trigramomis.

Miegamasis pagal Feng Shui

Kaip sėkla pradeda gyvenimą dirvos tamsoje, kaip vaikas pradeda gyvenimą įsčių tamsoje, taip viskas prasideda tamsoje.

Feng Shui elementai

Penkių elementų sistema. Kinijoje ši teorija dažnai vadinama „penkiais pasikeitimais“.

Luo Pan (kompaso) būdas

Kinai tyrinėjo Žemės reljefo formas, upių tėkmę. Sukauptas žinias sistemiškai sudėjo į instrumentą, vadinamą Luo pan (luopan), arba kompasu.

Yin Yang metodas

Yin(in) ir Yang(jan) energijos yra pirminės Visatos energijos. Gamtos ir visatos evoliucijos raidos kelią vaizduoja mūsų akiai įprastu tapęs monados ženklas, dar vadinamas yin yang žuvimi, tai chi simboliu.

Namai pagal Feng Shui

Klasikinio feng shui praktikoje energijos valdymui, panaudojimui rekomenduojama įvairių metodų sintezė;

Sveiki namai pagal Feng Shui

Harmoningos žmogaus sąveikos su technika ir technologijomis, aktualijos liečia visas šiuolaikines visuomenės gyvenimo sritis.

SHA. Kas tai?

Neigiami energijos srautai, kai chi srautas yra nepakankamas, yra veiksniai, trukdantys harmoningam chi judėjimui;

Chi energija. Kas tai?

Chi – tai visų gyvybės rūšių kvėpavimo eliksyras, sudarytas iš deguonies ir kosminės energijos;

Feng Shui. Kas tai?

Kinų kalba vėjas – feng, vanduo – shui. Feng shui lietuviškai – feng šui (fengšui).