Feng Shui simboliai

Simboliai yra ryšys tarp matomo ir nematomo, svarbus fengšui ypatumas.

Naudojami gyvenamųjų, poilsio bei darbo erdvių įrengimui, norint sustiprinti tam tikrą namų erdvę, konkrečiam siekiui. Patariama išlaikyti yin yang simbolikos pusiausvyrą. Svarbu naudoti tinkamoje vietoje tinkamu laiku.

Praktikuojami feng shui simboliai: auksinės žuvelės – chi pagyvinimui; balų vėžliai feng shui folklore apibūdinami kaip labai naudingi dangiški padarai, didelės sėkmės nešėjai, ilgaamžiškumo simbolis; pagal feng shui yang bambukas simbolizuoja taiką ir saugumą; apelsinmedžiai kinams reiškia „auksą”; granatai – vaisingumas; prikaupusių saulės energijos kristalų galia vilioja svečius, aktyvina visuomeninį gyvenimą; žydinčios, sveikai atrodančios, yang prado turinčios orchidėjos, chrizantemos – laimė, geros emocijos namams; natūralūs persų kilimai smulkiais ornamentais ant grindų siejami su gyvenimo pagrindu; tuščiavidurių vėjo varpelių skambesys prie pagrindinių durų gyvina namo chi, balansuoja kūną ir neša sėkmę; yin yang rutuliai simbolizuoja vyro ir moters susijungimą; mandarininių ančių porelės arba Vakarų kultūroje papūgėlės dailės ir meno kūriniuose pagerins jaunos meilės laimę; šeimos nuotraukos tam, kad šeima būtų vieninga; budistų religinis dviejų pėdų įspaudas reiškia Budos pėdsakus, simbolizuoja po mirties įvyksiančio naujo gimimo laimę; miegamųjų balduose išraižomi dvigubos laimės simboliai; trijų raudonu siūlu perrištų monetų derinys laikomas žemės, žmogaus ir dangaus vienybės simboliu; kalnų vaizdas – vienas iš geriausių motinos žemės atvaizdų tiks geriems santykiams šeimoje; feniksas privilioja palankių progų; erdvę gyvina simbolika induose, laimės ąsočiuose, raštai ir spalvos audiniuose; aukso, platinos, sidabro papuošalai su brangakmeniais atspindi feng shui elementų gamybinį ciklą; druskos kristalų lempos, krištolo sietynai, raudonos geltonos žvakės stiprina aistrą, draugystę…

Svarbiausias gyvenimo eliksyras yra švarus, tyras, maloniai kvepiantis vanduo (akvariumas, šaltinėlis).

Mitas apie stebuklingą paukštį Feniksą, kuris panašus į raudonų ir auksinių ugnies spalvų erelį. Jis gyvena apie 500 metų. Kai jo gyvenimo laikas baigiasi, jis, matydamas savo baigtį, susidegina lizde, bet ten pat užgimsta iš pelenų ir pradeda naują gyvenimą. Paukščio Fenikso misterija – sudegti, gimti iš naujo ir kitoje kokybėje gyventi savo gyvenimą.

Feng Shui interjeras

Feng shui interjero kūrimas – tai feng shui, interjero dizaino, Bazi, astrologijos ir žinių apie žmogų panaudojimo menas.

Feng Shui talismanai

Žmogaus gyvenime visais laikais įvairiose kultūrose naudojamos papildomos priemonės – simboliai, feng shui talismanai, kaligrafiniai ženklai, augalai, gyvūnai, daiktai,skleidžiantys tam tikrus virpesius, kuriuos mes nesąmoningai suvokiame, jaučiame.

Bagua

Bagua – tai aštuonių trigramų pagrindu sukurta sistema. Ba – aštuoni, gua – sritis.

Trigrama

Stebint fenomalius žemės ir dangaus reiškinius, pirminės pasaulio atsiradimo jėgos skirstomos į dvi sritis, pavadintas trigramomis.

Miegamasis pagal Feng Shui

Kaip sėkla pradeda gyvenimą dirvos tamsoje, kaip vaikas pradeda gyvenimą įsčių tamsoje, taip viskas prasideda tamsoje.

Feng Shui elementai

Penkių elementų sistema. Kinijoje ši teorija dažnai vadinama „penkiais pasikeitimais“.

Luo Pan (kompaso) būdas

Kinai tyrinėjo Žemės reljefo formas, upių tėkmę. Sukauptas žinias sistemiškai sudėjo į instrumentą, vadinamą Luo pan (luopan), arba kompasu.

Yin Yang metodas

Yin(in) ir Yang(jan) energijos yra pirminės Visatos energijos. Gamtos ir visatos evoliucijos raidos kelią vaizduoja mūsų akiai įprastu tapęs monados ženklas, dar vadinamas yin yang žuvimi, tai chi simboliu.

Namai pagal Feng Shui

Klasikinio feng shui praktikoje energijos valdymui, panaudojimui rekomenduojama įvairių metodų sintezė;

Sveiki namai pagal Feng Shui

Harmoningos žmogaus sąveikos su technika ir technologijomis, aktualijos liečia visas šiuolaikines visuomenės gyvenimo sritis.

SHA. Kas tai?

Neigiami energijos srautai, kai chi srautas yra nepakankamas, yra veiksniai, trukdantys harmoningam chi judėjimui;

Chi energija. Kas tai?

Chi – tai visų gyvybės rūšių kvėpavimo eliksyras, sudarytas iš deguonies ir kosminės energijos;

Feng Shui. Kas tai?

Kinų kalba vėjas – feng, vanduo – shui. Feng shui lietuviškai – feng šui (fengšui).